About

Asociacija AVAKA kartu su prancūzų nepriklausomo kino online projektu (ICON) kino mylėtojams internetinėje platformoje www.kinofondas.lt pristato projektą „Kur tu, ten ir Rossellini“.

Kino klasikos mėgėjai kviečiami žiūrėti legendinio italų kino režisieriaus Roberto Rossellini specialiai šiam projektui atrinktų 10 filmų. Projekto tikslas yra iš naujo atrasti ir parodyti tinkamai perteiktą versiją – kino filmų kūrimo meno meistro Roberto Rosselini kūrybą.

Trys didžiausios Italijos kino institucijos Cinecittà Luce, Bologna Cineteca, CSC-Cineteca Nazionale (Italijos nacionalinė kino mokykla) ir vienas įtakingas tarptautinis platintojas Coproduction Office suvienijo jėgas, kad taikant skaitmenines technologijas būtų atkurti pagrindiniai ir svarbiausi režisieriaus R. Rossellini filmai, reklamuojami ir platinami visame pasaulyje. R. Rossellini projektą apima 10 kino filmų, sudarančių R. Rossellini kūrybos pagrindą: „Roma, atviras miestas (Rome Open City), Paisan, „Vokietija, nuliniai metai“ (Germany Year Zero), „Meilė“ (Amore), Stromboli, „Mašina, žudanti blogus žmones“ (Machine to Kill Bad People), „Kelionė į Italiją“ (Journey to Italy), „Baimė“ (La Paura) , „Indija: Matri Bhumi“ (India: Matri Bhumi), „Jėga ir priežastis“ (La forza e la ragione).

Aukščiau minėtų institucijų iniciatyva dar 2011 metais šie dešimt išskirtinių filmų buvo pilnai restauruoti, pasitelkiant skaitmeninio vaizdo restauravimo technologijas. Vaizdo stabilizavimui, išvalymui, garso apdorojimui siekiant atkurti originalų vaizdo ir garso ryškumą bei sodrumą, buvo naudojamos moderniausios šiuolaikinės technologijos. Taip pat iš juostų buvo pašalintos dėl nusidėvėjimo atsiradusios dėmės – bene vienintelis filmų senėjimo požymis.

Kitas R. Rossellini projekto etapas – organizuoti specialius renginius, skirtus šių filmų pristatymui svarbiausiuose tarptautiniuose kino festivaliuose ir peržiūrose, tokiu būdu leidžiant žiūrovams visame pasaulyje pamatyti šiuos filmus originalioje kokybėje. AVAKA buvo pakviesta tapti šio projekto dalimi, platinant filmus skaitmeninėje kino platformoje kinofondas.lt. Visiems filmams parengti lietuviški subtitrai, galima pasirinkti ir anglų ar prancūzų kalbas.

Watch Films

Amore / Meilė

La forza e la ragione

Rome open city / Roma, atviras miestas

Germany year zero / Vokietija, nuliniai metai

La Paura / Baimė

Stromboli

India: Matri Bhumi

The machine to kill bad people / Mašina, žudanti blogus žmones

Journey to Italy / Kelionė į Italiją

Paisa